YoYoFactory – One vs. Arrow

Responzívna yoya pre začiatočníkov s vymeniteľným ložiskom

Yoyo One i yoyo Arrow (obe od YoYoFactory) sa odporúčajú začiatočníkom, pretože majú vymeniteľné ložisko. Keď ich vyberieš z krabičky, je v oboch prípadoch yoyo responzívna – vracia sa na trhnutie do ruky – čo ako začiatočník potrebuješ, aby si sa naučil základné triky. Akonáhle pokročíš a budeš sa chcieť naučiť niečo s neresponzívnym yoyom, nemusíš kupovať úplne nové. Stačí vymeniť ložisko a yoyo One alebo yoyo Arrow sa stanú neresponzívnymi – vracia sa do ruky nie na trhnutie, ale cez trik menom Bind.

Ktoré je teda lepšie?

Napríklad Tonda by si vybral Arrow – je o pár rokov novší, širší, väčší a dokonca má dieru na nejaký základný finger spin

Na druhú stranu yoyo One je úplná klasika overená rokmi praxe, ktorá vydrží snáď skoro všetko. Je menšia a „hrubšia“ a nemusíš sa báť, že keď s ním omylom praštíš o zem, rozbije sa. Tiež je o trošku lacnejšia ako Arrow.

Každopádne s ani jednou možnosťou neurobíš chybu – s Arrow aj One máš istotu, že začínaš dobre, teda s responzívnym yoyom. Pokiaľ budeš šikovný, rovnako začiatočnícke yoyo budeš používať len chvíľu, než prejdeš na prvé kovové yoyo.

Tip: Omrkni všetky yoya, ktoré máme skladom, v sekcii Yoyo.