Zisti, aké majú cz/sk YouTuberi offline koníčky🪀

Ahoj! Asi medzi nami nie je nikto, kto by nepoznal platformu YouTube a ikonické youtubery ako Jirku Kráľa, Stejka, Wedryho, Vidraila a ďalšie... hmm asi si teraz hovoríš "Do čerta, obchod zameraný na skilltoys a píšu o youtuberoch?" No, je to tak – dnes totiž tak trochu netradične prepojíme tému YouTube a voľnočasové aktivity!

 Prečo? Pretože aj medzi youtubermi nájdeme nadšencov pre offline aktivity a skilltoys, ktorí si našli svoj vlastný priestor pre tvorivosť, zábavu a osobný rozvoj. A čo viac, niektorí z nich občas zájdu aj k nám do FYFTu! Si ready na to odhaliť ich tajomstvo? Tak hor sa do toho!

Vidrail

S Vidrailom aka Adamom Lyskom máme na YouTube FYFT pár videí, kde sme ho učili s rubikovkou a kendamou – čo dovtedy nezvládal a bola to pre neho novinka. Vo svojom voľne ale rád hrá MTG a doskové hry.

Čo robil Vidrail vo FYFTe?😱

Stejk 🥩

Stejk (Jakub Steklý) sa netají tým, že je veľkým zberateľom Pokémonov - otázkou je, či to robí skôr pre views, alebo to fakt miluje. Pravidelne totiž natáča unboxingy a rôzne ďalšie.

Čo ale Stejk rozhodne zbožňuje, sú kúzla. Pred pár rokmi sa totiž stretli s naším Dejfom v YouTuberskom vlaku a on si jeho vtedajšie kúzlenie mega užíval. Môžeš sa na ten záznam mrknúť na kanáli Dejf & Petr.

Mimochodom, Stejk si Dejfovo kúzlenie dal aj do jedného zo svojich vlogov. 🎥

Ascolla

Ascolla je známy tým, že skúša veci všetkého druhu a zlepšuje sa v nich v priebehu buď 24 hodín, alebo napríklad jedného týždňa. Za FYFT sme s ním spolupracovali v rámci FPV dronov, rubikovky a kendamy. Okrem iného sa Ascolla ale venoval aj fingerboardu, Balisongu (nožík motýlik) a yoyu.

Ako sa Ascolla vysporiadal s kendamou?

Jirka Kráľ - (nielen) kráľ Pokémonov👑

Jirka Kráľ je kráľ aj v bežnom svete – a to najmä Pokémonov. Má obrovskú zbierku a rád si prikupuje nových Pokémon boosterov. Zbiera ich spoločne so svojim bratom.

V jeden čas hral Jirka Kráľ aj slávnu online hru Pokémon GO, z ktorej točil pravidelné Let'sPlaye a vlogy. Dokonca o tom aj pridával statusy na Facebooku. 😆

Dnes už Jirka Kráľ bohužiaľ na YouTube nenatáča. Momentálne sú jeho najväčšími projektmi rodina – jeho dieťa a manželka – a marketingová agentúra Social Park.

Za svoju youtuberskú kariéru ale dosiahol mnoho úspechov - jedným z nich je napríklad titul najvplyvnejšieho Čecha za rok 2016. Veľkú časť zo svojho zárobku z YouTube totiž venoval na charitu, čím si získal srdce mnohých z nás. Na jeho charitatívne streamy, kde vybral 1 716 344,96 korún, nikto nezabudne.

 Fun Fact: Vieš, že Jirka Kráľ mal vlastný McDonald's Merch? Mal vlastné burgre, ktoré boli v predaji v roku 2018. Taká nostalgia, čo?

Wedry

Wedry, známy youtuber, ktorého pravé meno je Radek Vedral. Na svojom Youtube kanáli má cez 730 000 odberateľov (2023) a stále vydáva nové videá s hernou tematikou. Preslávil sa najmä hrou League of Legends.

Čo sa týka jeho offline koníčkov - je veľmi športovo založený a za svoj život vyskúšal snáď všetky športy, čo ťa napadnú - od squashu, cez jazdu na koni až po judo. Cvičenie je skrátka jeho vášeň. Okrem iného aj v minulosti hral na klavíri. Áno, a tiež si v roku 2020 založil kanál Chálka, kde hodnotí a recenzuje jedlo.

 Fun Fact: V minulosti rád zdolával športové challenge - musel napríklad urobiť 1000 klikov za deň. Čo myslíš, dal to? A dal/a by si to ty?

ToJeTenNášMatúš

Aktívny youtuber s viac ako 350 000 odberateľmi a tiež milovník FPV dronov! Rozhodol sa tak už pred niekoľkými rokmi, a to dokonca v období, keď FPV drony ešte neboli všetkým známe. preto bolo vstúpiť do sveta Drone Racingu celkom zložité. Matúš sa však nezľakol výziev a odhodlane sa pustil do tohto dobrodružstva v oblakoch.

Našťastie každý problém, ktorý sa mu postavil do cesty, ho iba viac motivoval k tomu, aby pokračoval. Na jeho youtube kanáli môžeš aktuálne nájsť nejednu recenziu, unboxing či vlog z lietania. Zaujíma ťa, čo všetko tento koníček obnáša? Neváhaj navštíviť našej Drone racing sekcii a začať toto úžasné dobrodružstvo, ako pred niekoľkými rokmi Matúš.

David Luu

David Luu je známy český skejťák, ktorý občas okrem skejtovania vo videách aj kendamuje. Je to veľká osobnosť v skate komunite aj YouTube scéne.

Fatty Pillow

Fatty Pillow, pravým menom Karel Sivák, sa YouTube scéne venuje tiež veľmi dlho - na streamoch často rozbaľuje Pokémonov a MTG boosterov. Párkrát sme mu aj my zaslali nejaké debny plné Pokémonov a MTG, nech má vo videách čo rozbaľovať.

Snažili sme sa v ňom zobudiť záujem o rubikovku a kendamu, ale zrejme neúspešne. Tak napríklad nabudúce. 😅

Opening Pokémon kartičiek je Fattyho droga

 

Kristian Nguyen

Kristián Nguyen je slovenský skater, ktorý už pár rokov žije a pôsobí v Prahe. Okrem skateboardu sa venuje aj fingerboardu. Skateboardu sa začal venovať v roku 2008 – vtedy už vedel, čo to skateboarding je, ale dosky sa mu váľali zaprášené v pivnici. Jeho kamarát si to ale chcel vyskúšať, tak ich schmatli a bolo vymaľované.

Po nejakej dobe skejtovania si Kristian uvedomil, že chce skateboarding začať brať vážnejšie – vtedy ešte žil na Slovensku. Chcel sa skateboardom niečo docieliť. A čím ďalej tým viac sa utvrdzuje v tom, že sa skateboarding dá posunúť na vyšší level, prípadne sa ním dá aj v pohode uživiť.

Menameselassie

Selassie, pravým menom Matej Slažanský, má veľký YouTube kanál pod názvom Menameselassie, na ktorom má cez 780 000 odberateľov (2023). Populárna je jeho séria flok, kde dokumentuje každodenný život a stavbu svojho natáčacieho štúdia.

A čomu sa Selassie venuje? Kto by to bol čakal, je to Cardistry! Áno, tento dnes už menej známy koníček, stále prežíva v rukách slávneho slovenského youtubera.

Okrem iného sa tiež v minulosti venoval futbalu, stolnému tenisu, basketbalu, karate, vodnému polu a hokejbalu. Bohužiaľ ale pri žiadnom z týchto športov nevydržal viac ako 2 mesiace.

  Fun Fact: Keď bol Selassie malý, jeho offline koníčkom bolo rozmotávanie kaziet. 📼

 

Menameselassie robí cardistry, čože?🤯

A čo ty, vezmeš si príklad z vplyvných Youtuberov, alebo si nájdeš vlastný offline koníček? Alebo napríklad už nejaký ten offline koníček máš – tak sa nám nezabudni pochváliť na sociálnych sieťach, budeme sa tešiť!