Krom kendamy na FYFT-december 2020

Franta a Honza Sekanina ti porozprávajú o Okrem kendamách, ktoré u nás aktuálne zoženieš.

Tip: Či už čítaš článok kedykoľvek, všetky kendamy, ktoré máme aktuálne na sklade, nájdeš v sekcii Kendama

Začnime od najlacnejšie, napriek tomu vhodné aj pre pokročilých: Krom POP. Okrem klasických farieb, ako je žltá, červená, modrá, zelená a pod. sú u nás aj v bielej a čiernej farbe alebo v úprave Naked (viď nižšie). K čiernej a bielej popke Honza pridáva svoju knowledge: vyšiel s nimi edit od Colina Sandera, profesionálneho hráča za Kendama USA. To rozhodne za zmienku stojí, vraj sa s Kromom nejako dohodli.

S Krom POP Naked súvisí aj Krom POP Fade. Majú spoločné to, že na tam je priehľadný rubber paint, cez ktorý vidíš štruktúru dreva. Naked má rubber úplne bezfarebný, ale Fade vo farbách pistácie, medu a malín majú rubber zafarbený. Chalani sa zhodli, že ich tento rad baví z popiek najviac. Dobrý postreh je, že paint je tu tenší a po zahraní sa nelúpe, ale skôr zatlčie do dreva. Naked a Fade sa predávajú v krabici z recyklovaného papiera.

Ďalším modelom je NOIA 4, 5, 6. Shape tejto kendamy je upgradeovaný BL shape s názvom 1%. V base cupe je warp palice a na tame sticky paint, takže lunary ti pôjdu jedna báseň. Majú aj ložisko. Nasledovníci legendárnych NOIA 1, 2 a 3, ktorých designy navrhol Thorkild May vo Windows maľovaní. Nech si vyberieš akúkoľvek, vzor na tame bude originálny. 

Teraz sa pozrime na zúbok radu Plasticity. Modely sú farebne aj názvom odlíšené: Apex, Umbra, Halo. Boli vytvorené v spolupráci s umelcom Jody Bartonom, ale nemenujú sa po ňom, pretože to nie je jeho signature štýl. Franta ocenil čierny KROM nápis na vŕšku big cupu. Sú výnimočné aj v tom, že majú schlap scope pre lepší tracking diery. Shape kendamy sa volá CK – guľatejšie a menej kontroverzné ako AK shape. Má oproti nemu zmenené ringy a base cup. Plasticity má tiež polesarovaný ken, ktorý zlepšuje grip a birdy. Je tu garantované, že tamá bude maximálne o 7 gramov ťažšie ako ken. Oproti vyššie spomínaným kendamám je celá z javora.

Následne av poslednom rade bol prebraný rad Krom X Jody Barton. Pôvodne vyšli tri: UFO, Flowers a Skeletons. Na Halloween ale vyšla skeletonka ešte oranžová. Všetky sú javorové a majú AK shape. Jediná z radu v recyklovanej krabičke je Flowers. Každá z nich má aj polaserovaný ken. Ďalším pekným detailom je, že nemajú na kene lesklú okrem samolepky, ale majú legendárny trojuholníček natlačený.


Nakoniec chlapci z týchto kendam ešte vybrali 3 svojich favoritov. Za Honzu to bola NOIA 4, Plasticity Umbra a Jody Barton Skeletons (ružová). Franta má rád NOIA 5, malinovú a medovú Fade a Jody Barton Flowers.

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore