Top 10 rozšírení základných hier

Tiež sa občas bojíš "investovať" do doskovej hry, pretože máš obavy, že ťa čoskoro omrzí? Našťastie vydavateľstvá doskových hier myslí aj na to! Preto u desiatok doskových a kartových hier pravidelne vychádzajú nové a nové rozšírenia, ktoré hocikedy zmenia hru úplne od základov!

Dali sme dokopy zoznam TOP 10 rozšírení základných hier, ktoré musíš mať! Možno sa pýtaš "A čo keď budem mať základnú hru aj všetky rozšírenia?" Pri množstve hier vyšli aj ďalšie samostatné hry, inšpirované základnou hrouako keby ďalšie edície, takže môžeš vyskúšať aj tie!

Zaklínač: Starý svět (Blackfire)

 • Zaklínač: Starý svět (základná hra)
  Staň sa zaklínačom, postav sa nebezpečným beštiám a rozprávaj svoj vlastný príbeh v epickej doskovej hre. Sleduj stopy netvorov, získaj karty akcií na rozvoj svojich schopností a nauč sa nové bojové techniky. A predovšetkým… preži kombináciu útokov a zaklínačských znamení, aby si odvrátil/a nápor skazy!

 • Zaklínač: Starý svět - Legendární lov (rozšírenie)
  Legendárny lov je rozšírenie, ktoré pridáva 7 nových veľkých miniatúr netvorov, 7 kariet monštier, a ďalšie žetóny a karty.

 • Zaklínač: Starý svět - Mágové (rozšírenie)
  Mágovia je rozšírenie, ktoré pridáva 5 nových miniatúr mágov, 140 kariet akcií a 20 kariet trofejí, vrátane všetkých potrebných herných komponentov pre ich plné zapojenie do hry.

 • Zaklínač: Starý svět - Skellige (rozšírenie)
  Skellige je rozšírenie, ktoré pridáva nové námorné dobrodružstvá, miniatúru netvora Dagona, 3 miniatúry lodí a mnoho ďalšieho.

   

Divukraj (REXhry)

 • Divukraj (základná hra)
  Divukraj je pôvabná budovateľská kartová hra, ktorá sa odohráva v nádhernom údolí osídlenom lesnými tvormi. Tým už začína byť ich domovina malá, a tak sa vydávajú ďalej, obsadiť nové územia a vybudovať nové mestá.

 • Divukraj: Perlava (rozšírenie)
  Perlava je prvé rozšírenie základnej hry, ktoré ťa zavedie do prostredia dych vyrážajúcej lesnej ríše. Prináša novú hernú dosku, ktorá sa prikladá z boku k pôvodnému hernému plánu - doska predstavuje riečku, kam môžeš posielať svojich žabích vyslancov zbierať novú surovinu - perly.

 • Divukraj: Zvonkobraní (rozšírenie)
  100 rokov ubehlo od založenia Everdell (Divukraja) a je čas oslavovať prostredníctvom nového rozšírenia Zvonkobrania! Divukraj sa ešte viac rozrastie a prinesie nové zážitky – čakajú ťa nové zvieratká, schopnosti, lokácie a možnosť hrať až v 6 hráčoch.

 • Divukraj: Skalověží (rozšírenie)
  Preskúmaj Skalověží a objav nezmapované oblasti! Čakajú ťa nové karty počasia a objavov, a hlavne noví zvierací pomocníci, na ktorých môžu zvieratká jazdiť.

   

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (Blackfire)

 • Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (základná hra)
  Strategická dosková hra, ktorá poteší fanúšikov budovateľských stratégií a rovnomennej série videohier. Vďaka variabilnej mape a náhodným úlohám nie sú žiadne dve hry rovnaké - hraj stokrát a zakaždým inak. Vyber si jeden z 8 národov, zvoľ správnu stratégiu a doveď svoj národ ku sláve!

 • Sid Meier’s Civilization: Nový Úsvit - Terra Incognita (rozšírenie)
  Rozšírenie prináša 5. hráča do hry, nové armády, ktoré sa musia hýbať po mape, ďalších 10 nových národov, nové ciele a mnoho ďalšieho. 5 akcií sa rozrástlo na 6 a každý národ má jednu unikátnu kartu zamerania, ktorú si môže zvoliť počas vylepšovania.

 

Labilní jednorožci (Blackfire)

 • Labilní jednorožci (základná hra)
  Ďalšia šialená hra od tvorcov Výbušných mačiatok, tentoraz s jednorožcami! Pravidlá hry sú úplne triviálne - zahráš kartu, vyhodnotíš jej efekt, doberieš kartu. Nič viac, nič menej, ale práve v jednoduchosti a vtipných interakciách (a ilustráciách) spočíva sila tejto hry.

 • Labilní jednorožci: Dobrodružství (rozšírenie)
  Rozšírenie Dobrodružstvo obsahuje 54 epických hracích kariet, ktorými môžete frustrovať, sabotovať a úplne zničiť svojich súperov. Vzrušujúce dobrodružstvo čaká! Až tvoja cesta skončí, budeš sa kúpať v peniazoch, alebo sa ponoríš do hlbín truhlice Davyho Jonesa?

 • Labilní jednorožci: Draci (rozšírenie)
  V rozšírení Draci na teba čaká 54 kariet točiacich sa okolo drakov. A to nech sa bude jednať o karty vylepšenia, zhoršenia, kúziel či nových jednorožcov.

 • Labilní jednorožci: Duhová Apokalypsa (rozšírenie)
  V rozšírení Dúhová apokalypsa na teba čaká obsah balíčkov Pruhy dúhy a Apokalypsa, ktoré boli predtým súčasťou kickstarterovej kampane k hre Labilní jednorožci.

   

Dixit (Asmodee)

 • Dixit (základná hra)
  Obľúbená doskovka Dixit s nádherne ilustrovanými tarotovými kartami. Ideálna hra ako pre partiu kamošov, tak aj pre rodinu s deťmi. Vymýšľaj neskutočné množstvo príbehov - čím viac fantázie do rozprávania vložíš, tým bude väčšia sranda. Hru môžeš hrať stále dookola a rovnako nevieš, čím ťa nabudúce prekvapí. Fantázia nepozná medze!

 • Dixit Odyssey (rozšírenie)
  Rozšírenie fantasy doskovky hry Dixit, ale aj samostatná hra, ktorá ponúka novú dosku a možnosť hrať až v 12 ľuďoch! Namiesto hlasovacích žetónov sú tu štipce a hlasovacie karty - nie príliš šťastné riešenie, ale s novými pravidlami môžeš hrať aj vo dvojiciach.

 • Dixit: Memories (rozšírenie)
  Ak už poznáš pôvodné karty naspamäť, určite ti príde vhod celkom 84 úplne nových obrázkových kariet, ktoré vnesú do tvojho hrania nový vietor a poskytnú ďalšie hodiny a hodiny zábavy.

 • Dixit: Journey (rozšírenie)
  Ďalšie rozšírenie hry Dixit prináša ďalšiu porciu skvelej zábavy a fantázie. Môžeš si zahrať iba s novými kartami, kedy ťa počas prvej partie budú čakať neustále nové prekvapenia, alebo karty z rozšírenia primiešať medzi karty zo základného balenia.

   

Bang! (Albi)

 • Bang! (základná hra)
  Bang! - jedna z najpopulárnejších kartových hier, ktorú by mal mať každý. Keď sa stretne muž s pištoľou s mužom s winchestrovkou, dá sa povedať, že ten s pištoľou je mŕtvy muž... pokiaľ však jeho pištoľ nie je vulkanická! Bang, Bang, Bang! Kto z tejto prestrelky nakoniec vyjde ako víťaz?

 • Bang! Město duchů (rozšírenie)
  Priprav sa na rozšírenie, ktoré nevnáša do hry len jedno rozšírenie, ale rovno dve - Dodge City a High Noon. Čakajú ťa nové karty, postavy as nimi aj nové možnosti. Dodge City je ľudnaté, chaotické, rušné a hlavne nebezpečné mesto. Musíš brániť právo a poriadok. Trúfneš si alebo radšej počkáš na High Noon (pravé poludnie), kedy to bude ešte len zaujímavé?

 • Bang! Vlaková loupež (rozšírenie)
  Vlak bol prepadnutý! Zvládneš ho ubrániť alebo sa staneš spolupáchateľom prepadnutia a ukoristíš si aj niečo pre seba? Čaká ťa úplne nový mechanizmus vlaku, kde môžeš získať zaujímavé výhody, navyše toto rozšírenie prináša do hry nové postavy a karty. Vlakovú lúpež spoluvytvárali českí a slovenskí herní autori aj hráči.

 • Bang! - Ozbrojení a nebezpeční (rozšírenie)
  Dorazila zásielka nového tovaru – ale pozor, samé nebezpečné zbrane. Ak ich využiješ zavčas pre svoj prospech, môžeš zvíťaziť, ak budeš ale pomalý, môže ich využiť súper. Čakajú ťa nové karty – postavy, ktoré môžu zmeniť hru či karty nebezpečenstva, ktoré majú oranžový okraj a na prvý pohľad sa správajú rovnako ako modré karty.

   

Harry Potter: Boj o Bradavice (REXhry)

 • Harry Potter: Boj o Bradavice (základná hra)
  Kooperatívna kartová fantasy hra pre celú rodinu. V úlohe študentov (Harry, Ron, Hermiona a Neville) budeš bojovať proti silám zla. Čaká ťa 7 školských rokov, kde s každým rokom prídu nové výzvy, ale aj tvoja postava nadobudne nové schopnosti.

 • Harry Potter: Boj o Bradavice - Obludné obludárium (rozšírenie)
  V tomto rozšírení nájdeš postavu ďalšej hrdinky - Lenky Láskorádovej, a tiež budeš čeliť mnohým tvorom a ťažkým stretnutiam. Čakajú ťa nové rokfortské karty a nové karty školských trestov, rovnako ako viac možností, ako pracovať s balíčkom. To všetko v štyroch nových scenároch, ktoré v tejto krabici nájdeš!

 • Harry Potter: Boj o Bradavice - Lektvary a zaklínadla (rozšírenie)
  Druhé rozšírenie rodinnej deck-buildingovej hry Harry Potter Boj o Rokfort. V tomto rozšírení nájdeš postavu ďalšej hrdinky - Ginny Weasley, špeciálne zaklínadlá, ktoré silnejú podľa toho ako si zranený/á a nechýba ani miešanie všemožných elixírov.

   

Karak (Albi)

 • Karak (základná hra)
  Česká rodinná hra, ktorá má veľmi jednoduché pravidlá. Zhosti sa role hrdiny, ktorý vyráža do labyrintu pod hradom Karak, bojuj s netvormi, získavaj zbrane a hľadaj poklady. Každý hrdina má dvojicu unikátnych schopností a len ten, kto ich dokáže efektívne využiť, môže pomýšľať na víťazstvo.

 • Karak: Regent (rozšírenie)
  Karak: Regent je prvé rozšírenie s novými postavami, dielikmi labyrintu, nepriateľmi a pánom Karaku. Nový herný režim umožňuje jednému hráčovi zhostiť sa pána Karaku, padlého vládcu a pokúsiť sa navrátiť jeho dávnu moc.

 • Karak - Sidhar, Kirima & Elspeth (rozšírenie)
  Ďalšie rozšírenie pre tých, ktorí chcú pozdvihnúť hru o úroveň vyššie. Karak - Sidhar, Kirima & Elspeth obsahuje 3 nových hrdinov - alchymistu Sidhara, lovkyňu Kirimu a princeznú bojovníčku Elspeth.

   

Válka o Prsten: Druhá edice (Rexhry)

 • Válka o Prsten: Druhá edice (základná hra)
  Válka o Prsten je epická dosková hra, v ktorej sa stretnú sily dobra a zla vo svete legendárneho Pána prsteňov od J.R.R. Tolkiena. Jeden z hráčov sa ujme slobodných národov Stredozeme, druhý sa potom stane Temným pánom Sauronom.

 • Válka o Prsten: Páni Středozemě (rozšírenie)
  Posuň zážitok z tejto epickej doskovej hry na ďalšiu úroveň! Rozšírenie ti do hry pridá množstvo nových elementov, či už sa jedná o prstene moci s konkrétnymi schopnosťami alebo o nové postavy do hry. Novo sa tak vo Vojne o prsteň môžeš stretnúť s novými postavami ako napríklad s Elrondom, Galadrielom či Balrogom a Gothmogom.

 • Válka o Prsten: Válečníci Středozemě (rozšírenie)
  Objav nové stratégie a herné možnosti, ktoré hre vtlačia novú hĺbku a premenia hru na ešte väčšiu výzvu! Záhadní enti, Mŕtvi muži z Šerej Brázdy, veľkí orly z Hmlistých hôr, umbarskí korzári, divokí horali z Vrchoviny či obrie pavúky z Temného hvozdu a Mordoru, tí všetci teraz majú vlastné figúrky a zvláštne schopnosti!

   

Root (Fox in the Box)

 • Root (základná hra)
  Root je dobrodružná vojnová hra, v ktorej súperíš v úlohe zvieratka o nadvládu nad lesom. Hra je veľmi kontaktná av porovnaní s inými hrami dosť originálna. Ver, že ťa čaká nevšedný herný zážitok. Pomocou kariet vykonávaš rôzne akcie a získavaš kontrolu nad čistinami.

 • Root: Rozšírenie Říčního lidu
  Rozšírenie pridáva dve hrateľné frakcie Riečneho ľudu a Jašterieho kultu, ďalej v ňom nájdeš druhú postavu Tuláka a Mechanickú Markízu, ktorá ťa môže potrápiť ako protivník v kooperatívnej alebo samostatnej hre. Nechýbajú ani ďalšie žetóny a karty.

 • Root: Rozšírenie Podzemní říše
  Druhé rozšírenie pridáva ďalšie dve hrateľné frakcie Krkavčieho sprisahania a Podzemného grófstva. Čaká na teba aj obojstranná herná doska s dvoma úplne novými mapami – jazerná a horská. Objav nové prvky, ako je plť na jazere alebo horský priesmyk.

 • Root: Mechanické rozšírenie
  Mechanické rozšírenie pomôže všetkým, ktorí nemajú dostatok spoluhráčov na hranie za viac frakcií. Pridáva do Lesnej ríše hrou riadených protivníkov v podobe Mechanickej Markízy 2.0, Automatizovanej Aliancie, Tulákobota a Robotických Orlov.