Tipy na darčeky pre cardistov

Dajf ti v novom videu ukáže tipy na karty pre cardistov. Máte karty na najkvalitnejšom papieri, tenučké alebo foilované? A na čo sú dobré karty bez finiša?

Tip: Všetky karty, ktoré máme aktuálne na sklade, nájdeš v sekcii Cardistry

Bridge sized karty

Pokiaľ vieš, že sa cardista trápi s veľkosťou kariet pri nejakých thumbcutoch, skús mu zaobstarať bridge karty. Sú o niečo menšie na šírku, ale zas taký rozdiel to nie je. Pokiaľ sa im cardista, ktorý tento problém nemá, vyhne, je to dobre, pretože by sa potom musel preučovať zase na normálne karty.

Zaujímavý koncept balíčka

Arrow – nové veľmi zaujímavé karty od Kevina Ho. Tento balíček je už z oficiálneho obchodu vypredaný. Možno si hovoríš: "Čo je na tom, že tam sú nejaké šípky?", ale tento balíček prebudí trochu iný druh kreativity, pretože okrem toho, že cardista rieši či sú karty face up or down, donúti ho tento balíček riešiť aj pootočenie karty , na čo nie je nikto z nás zvyknutý. Zabaví aj na hodiny s flourishi, ktoré už poznáš. 

Tenký papier

Pre cardisty je papier naozaj dôležité kritérium pri výbere kariet. Pokiaľ chceš vyskúšať niečo nové, Dejf odporúča karty Cohort blue (nie červené, majú iný stock). Takto tenké karty sa len tak nevidia. Ak chceš ešte o niečo prémiovejšie karty na rovnakom papieri, môžeš skúsiť Republic alebo Marbles.

Foilované karty

Butterfly Karty, ktoré majú zlatú alebo striebornú hranu. Sú známe vo svete kúziel ako skvelé kúzelnícke karty. Ale pretože my sa špecializujeme na kardistre, máme ich neznačené verzie. Nám kardistom ide totiž o papier, dizajn av tomto prípade aj o hrany. Pri miešaní týchto kariet dostávaš úplne nový zážitok, ktorý si nikdy so žiadnymi kartami nezažil, a to aj v prípade ak zvolíš čierne s matnou hranou. Je to taký kovový pocit, ktorý si musíš zažiť. Lesklé karty celkovo vyzerajú zaujímavo, a preto skús aj tento zdanlivo obyčajný Bicycle balíček. Má síce klasické hrany, ale zato lesklú zadnú stranu. Dejf ich už testoval a sú vytlačené naozaj kvalitne.

Touch

Túto kategóriu tvorí značka kariet, pre cardisty ale kategória sama o sebe. Vytvára zaujímavé koncepty a karty s najlepším papierom. Údajne dodávateľ papiera, ktorý majú tieto karty, už nie je, a preto je to možno jeden z posledných balíčkov na tomto papieri, ktorý je veľmi mäkký a odolný. Karty majú dizajn ako pre packet cuty, tak aj pre vejárov z druhej strany.

Pro OG cardisty

Ak si sa učil podľa videí kardistov Dan & Dave, určite poznáš karty Chicken Nugget. U nás nájdeš reedíciu kariet, ktoré existovali ešte pred tými, ktoré poznáš z ich videí.

Karty bez finishe

Aviator – Dejf sa občas hrá aj s kartami bez finishe, pretože ho baví testovať rôzne materiály. Tieto Aviator karty majú smooth finish, čo znamená, že nemajú priehlbiny na vzduch, ale je na nich nános chemickej ochrany. Dejf si ich dosť obľúbil, pretože má ostatné karty dosť ohrané a ohmatané. .